5 powodów, dla których warto wybrać asecos

Najlepsza decyzja

Nazwa asecos, będąca skrótem od następujących słów:
approved (zatwierdzone) | security (bezpieczeństwo) | ecology (ekologia) | solutions (rozwiązania), nawiązuje do bezpieczeństwa i ochrony środowiska w dziedzinie przechowywania substancji niebezpiecznych i obchodzenia się z nimi.

Nazwa naszej marki zobowiązuje. Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia użytkowników są dla nas zachętą do opracowywania produktów zapewniających najwyższy stopień ochrony i wygody w codziennej pracy.

 5 powodów, dla których warto wybrać asecos
Otwórz/zamknij wszystko
 • 1. asecos – lider innowacji

  asecos – lider innowacji

  asecos – lider innowacji

  Jak rozpoznać lidera innowacji? Po głębokiej wiedzy technologicznej, doskonałej znajomości rynku i licznych partnerach biznesowych – ale przede wszystkim po ciągłym dążeniu do tworzenia czegoś nowego.

  W 1994 r. opracowaliśmy pierwszą szafę bezpieczeństwa z ognioodpornością 90 minut. Postawiliśmy sobie ambitny cel: Produkować szafy bezpieczeństwa cechujące się tym samym poziomem bezpieczeństwa w odniesieniu do przechowywania substancji niebezpiecznych co zwykłe pomieszczenia do przechowywania.

  Rozwój technologii typu 90 był rewolucją w naszym sektorze i wywarł trwały wpływ na naszą strategię biznesową. Był to początek naszej historii jako firmy wyznaczającej trendy w dziedzinie produktów związanych z bezpieczeństwem. Firma asecos ustanawiała nowe standardy dzięki ewoluującym technologiom
  – i obowiązują one do dziś.

  Tym, co popycha nas do przodu, jest pasja do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Dzięki temu dysponujemy szeroką ofertą produktów – z rozwiązaniami dostosowanymi do potrzeb klientów dla niemal wszystkich zastosowań. Rozwiązaniami, które niejednokrotnie stały się światową sensacją!

 • 2. asecos – ekspert

  asecos – ekspert

  asecos – ekspert

  Nasze doświadczenie w projektowaniu i produkcji rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa znajduje odzwierciedlenie nie tylko w doskonałej ofercie, ale także zakresie usług. Nasz zespół sprzedażowy uzyskał certyfikację BDSF® (Niemieckiego Stowarzyszenia Federalnego Rzeczoznawców i Biegłych Specjalistów), organizacji zrzeszającej specjalistów zajmujących się oceną rozwiązań do przechowywania i wydobywania substancji niebezpiecznych.

  Specjalistyczni dealerzy i partnerzy na wyłączność, którzy zajmują się dystrybucją naszych produktów na całym świecie, otrzymują intensywne szkolenia. Indywidualna rekomendacja dotycząca bezpiecznego i zaaprobowanego przechowywania materiałów niebezpiecznych to jeden z aspektów, do którego przywiązujemy szczególną wagę. Tylko wszechstronnie przeszkoleni partnerzy mogą wziąć pod uwagę lokalne warunki podczas udzielania porad w siedzibie klienta i zaoferować optymalne rozwiązanie produktowe.

  Tylko ten, kto zna zagrożenia związane z obchodzeniem się z substancjami niebezpiecznymi, jest w stanie ich uniknąć. Taki właśnie cel przyświeca Akademii asecos. Poprzez praktyczne seminaria chcemy zwiększyć świadomość zagrożeń związanych z obchodzeniem się z substancjami niebezpiecznymi oraz ich przechowywaniem. Wiedza ta w istotny sposób przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy.

  Ponadto asecos jest członkiem Excellence4Lab, programu współpracy czterech czołowych producentów oferujących przede wszystkim wyposażenie laboratoriów.

  W ramach działalności w takich inicjatywach, jak SEFA (Stowarzyszenie ds. Wyposażenia i Mebli Laboratoryjnych) i EGNATON (Europejskie Stowarzyszenie ds. Zrównoważonych Laboratoriów) wspólnie z właścicielami laboratoriów, architektami, wykonawcami i użytkownikami końcowymi opracowujemy nowoczesne i przyjazne dla środowiska rozwiązania dla laboratoriów XXI wieku.

 • 3. asecos – wysoka jakość „Made in Germany”

  asecos – wysoka jakość „Made in Germany”

  asecos – wysoka jakość „Made in Germany”

  asecos oferuje absolutną doskonałość. Każdy nowo opracowany produkt przed wprowadzeniem do masowej produkcji przechodzi szczegółową kontrolę przy użyciu najnowszych, kompleksowych technik pomiarowych. Przed wysyłką każdy produkt jest poddawany drobiazgowym testom jakości. Aby zapewnić najwyższą jakość, zatrudniamy doskonale wykwalifikowanych pracowników w centrali firmy w Gründau niedaleko Frankfurtu nad Menem, a także przestrzegamy surowych standardów zgodnych z normą ISO 9001. Nasi klienci odnoszą korzyści z wysokiej jakości naszych produktów na dwa sposoby: pierwszy to maksymalne bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania, a drugi to wydłużona gwarancja producenta nawet do 10 lat – wyjątkowe zobowiązania dotyczące jakości, niespotykane w naszej branży.

  Celem zapewnienia jakości nasze szafy bezpieczeństwa podlegają dobrowolnej i nieustannej ocenie przez firmę zewnętrzną – akredytowany i niezależny instytut zajmujący się testowaniem materiałów. To zaledwie jedno z wielu działań jakie podejmujemy, aby zapewnić najwyższą jakość.

 • 4. asecos – bezpieczne produkty!

  asecos – bezpieczne produkty!

  asecos – bezpieczne produkty!

  Szafy bezpieczeństwa asecos są poddawane szczegółowym testom, co stanowi gwarancję wysokiej jakości.

  Przykładem mogą być testy GS, obejmujące m.in. intensywne działanie mechaniczne w dłuższym okresie operacji liczącym 50 000 cykli. Niezależna organizacja sprawdzająca dokumentuje i zaświadcza, że nasze produkty pomyślnie przeszły test. Gwarantuje on także, że produkty asecos spełniają wymagania normy dla mebli laboratoryjnych EN 14727.

  Przykład testu w komorze ogniowej: Ten test poświadcza stopień zabezpieczenia przeciwpożarowego szafy. Absolutnie każdy model szaf bezpieczeństwa pomyślnie przeszedł ten test zgodnie z normą europejską EN 14470-1 lub EN 14470-2. Ponadto szafy bezpieczeństwa asecos spełniają także wymagania testów międzynarodowych, takich jak norma FM 6050.

 • 5. asecos bierze na siebie odpowiedzialność

  asecos bierze na siebie odpowiedzialność

  asecos bierze na siebie odpowiedzialność

  Jako firma działająca w branży ochrony środowiska, jesteśmy aktywni zarówno ekonomicznie, jak i społecznie. Uważamy, że ważną częścią naszej odpowiedzialności społecznej jest dostosowywanie interesów naszej firmy do potrzeb społecznych i ekologicznych. Wysokie standardy społeczne w centrali asecos i wszystkich filiach pomagają chronić środowisko i umacniać region, w którym działamy, co stanowi nieodzorną cechę naszej filozofii korporacyjnej.

  Kultura naszej firmy opiera się na otwartym dialogu, pełnych szacunku relacjach wewnętrznych i przejrzystych celach. Elastyczne godziny pracy zapewniają równowagę między aktywnością zawodową a życiem prywatnym.

  Za swój obowiązek uważamy oferowanie programów praktyk i rekrutowanie młodych talentów oraz menedżerów spośród własnych pracowników. Doskonale funkcjonujące procesy produkcji, najnowsze technologie i współpraca z lokalnymi dostawcami przyczyniają się do ochrony równowagi środowiskowej. Dotyczy to także naszych wytycznych dotyczących produkcji, aby zminimalizować wykorzystanie chemikaliów – w miarę możliwości stosujemy alternatywne substancje przyjazne dla środowiska. Zapotrzebowanie na energię w naszych zakładach produkcyjnych jest niemal w całości pokryte przez nasze własne, odnawialne źródła energii.

Poproś o telefon zwrotny

Wymagany przedział czasowy

* Pola obowiązkowe